Yardım Merkezi

Giriş yapmak için öncelikle Karatekin Üniversitesi'nin karatekin.edu.tr uzantılı mail hesabına sahip olmalısınız.Eğer @karatekin.edu.tr uzantılı mail hesabınız varsa üst menüdeki anahtar simgesine tıklayıp sonuna @karatekin.edu.tr koymadan sadece kullanıcı adınızı yazarak ve mail şifrenizi yazarak sistemimize giriş yapabilirsiniz.
Sisteme mail hesabınızla giriş yaptıktan sonra profilinizin menülerinin (duvar,fotoğraflar,takip vs) sağ tarafında bulunan ingiliz anahtarı simgesine tıklayıp profil ayarlarınıza girin. Karşınıza profil resminizi ve kapak resminizi ayarlayabileceğiniz pencere gelecektir. Değiştir butonuna tıklayarak bilgisayarınızdan resim seçebilir ve kırpabilirsiniz. Not: Değişikliklerinizin uygulanabilmesi için uygula butonuna basmadan önce resmi kırp butonuna basarak belirlediğiniz ölçülerde kırpmalısınız!
Sisteme mail hesabınızla giriş yaptıktan sonra üst menülerde bulunan paylaş butonuna tıklayınız. Karşınıza paylaşabileceğiniz seçenekler(anket,ilan,metin v.s.) gelecektir. Paylaşmak istediğiniz türü seçip gerekli alanları doldurup paylaş butonuna bastığınızda paylaşım işleminiz gerçekleşecektir.
Sisteme mail hesabınızla giriş yaptıktan sonra üst menülerde bulunan paylaş butonuna tıklayınız. Karşınıza gelen seçeneklerden ilan simgesine tıklayınız.Gerekli alanları doldurup ilanınızı paylaşabilirsiniz. Paylaştığınız ilanlar keşfet alanında gözükmeyecektir. Üst menülerde bulunan İlan butonuna tıkladığınızda paylaştığınız ilanla beraber diğer kullanıcıların paylaştığı ilanları da görebileceksiniz. Not:Paylaşılan ilanlar sadece kullanıcılara değil siteye giren herkese açıktır.
Keşfet butonuna tıkladığınızda sistemde yapılan tüm paylaşımları gösterir.
Meydan butonuna tıkladığınızda sadece sizin ve takip ettiklerinizin paylaşımları gözükecektir.
Bir kullanıcıyı takip etmek için profiline girin ve profil menülerinin sağ tarafında bulunan takip et butonuna tıklayın.Takip Ediliyor yazdığında kullanıcıyı takip etmiş olacaksınız. Takip etmeyi bırakmak için yine aynı butona tıklayınız. Takip ediliyor yazısının yerine takip et yazısı geldiğinde takibi bırakmış olacaksınız.
Bir kulllanıcıya mesaj göndermek için kullanıcının profiline girin ve profil menülerinin sağ tarafında bulunan mesaj gönder butonuna tıklayın açılan pencereden o kullanıcıya özel mesaj gönderebilirsiniz.
Gündem oluşturmak için sisteme kullanıcı hesabınızla giriş yapın ve paylaş butonuna tıklayın.İleti sistemimiz Twitter'daki tweet sistemiyle benzerlik göstermektedir. Açılan ekrandan ileti simgesine tıklayın. Başına # işareti koyarak ve boşluk bırakmadan yazacağınız metinler (#KaratekinÜniversitesi) tıklanabilir şekilde dönüştürülecektir ve gündem alanında gözükecektir.Gündem alanında farklı kullancıların gün içerisinde en çok girdiği iletiler gözükecektir.
Gündem oluşturmak için sisteme kullanıcı hesabınızla giriş yapın ve paylaş butonuna tıklayın.İleti sistemimiz Twitter'daki tweet sistemiyle benzerlik göstermektedir. Açılan ekrandan ileti simgesine tıklayın. Klavyenizden @ işaretini girdiğinizde sistemdeki kayıtlı kullanıcıların listesi açılacaktır. Bahsetmek istediğiniz kullanıcıyı seçin (@telat). Sistem kullanıcı adını otomatik tıklanabilir şekilde çevirecektir. Bahsetmek istediğiniz metni yazıp paylaş butonuna tıkladığınızda bahsettiğiniz kullanıcıya veya kullanıcılara x sizden bahsetti şeklinde uyarı çıkacaktır.